עבירות אלימות ותקיפה

עבירות אלימות ותקיפה לפי חוק העונשין

ההגדרה של תקיפה לפי חוק העונשין: המכה אדם, נוגע בו, דוחף אותו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית - הרי זו תקיפה. הפעלת כוח כוללת הפעלת חום, אור, חשמל, גז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות.

עבירות אלימות ותקיפה – דרגות ועונשים, מהקל אל החמור
  1. תקיפה ללא חבלה – תקיפה שאינה גורמת חבלה לקרבן, והעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר.
     
  2. תקיפה הגורמת חבלה ממשית – עבירת תקיפה בדרגה בנונית - תקיפה שגורמת לגורמת פציעה או שטף דם לקורבן והוא נזקק לטיפול רפואי – והעונש עליה הוא עד שלוש שנים מאסר.
     
  3. תקיפה בנסיבות מחמירות – עבירת תקיפה בדרגה גבוהה – תקיפה סתם או תקיפה הגורמת חבלה של ממש, כשהיו נוכחים שניים או יותר שחברו יחד לביצוע המעשה התקיפה – והעונש על כך הוא כפל העונש הקבוע לעבירה. תקיפה בנסיבות מחמירות נחשבת גם כאשר התקיפה מתבצעת כנגד בן משפחה (הורים, אחים, ילדים) או בן זוג.
בתי המשפט לא ממהרים לשחרר ל"מעצר בית" את התוקף - אם הכה את אשתו או ילדיו, או את התוקפת - אם הכתה את ילדיה, או במידה ונעשה שימוש בסכין או בחפץ כנגד הקורבן, או שמצבו של הקורבן הוא חמור.

פרופיל עברייני אלימות

אנשים מסוימים, גם אם אינם עבריינים פליליים סידרתים, יכולים להתגלות כבעלי נטיות לביצוע עבירות אלימות. זה יכול לנבוע מנסיבות חייהם המסוימות, אשר גורמות להם להיות אימפולסיביים יותר, וזה יכול להיות פשוט מאד כיוון שמדובר באנשים בעלי נטייה לתוקפנות ותגובות אגרסיביות ברגעי לחץ. כך או כך, אין ספק כי מי שנמצא אשם בביצוע עבירת אלימות לא יזכה להתחשבות רבתי מצד המערכת המשפטית. בין אם זה קרה בשל נסיבות מקלות, ובין אם מדובר באופי תוקפן של העבריין, אלימות ותקיפה הן עבירות פליליות, והעונש לא יאחר לבוא.

עברת עבירת אלימות? מהר לשכור עורך דין!

עבירה פלילית אינה משחק ילדים. אדם הנחשד בביצוע עבירה פלילית של אלימות או תקיפה, צריך בראש ובראשונה להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי. עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה יוכל להיטיב את מצבו המשפטי של החשוד. עורך דין פלילי מכיר את החוקים השונים והאפשרויות לצאת ממצבים קשים באופן סביר ובמינימום נזקים לחשוד/הנאשם.

האתר המרכזי למשפט פלילי בישראל, מעמיד לרשותכם עורך דין פלילי לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי וייצוג בבתי המשפט.


ככל שמעשיו של נאשם עבירות אלימות חמורים יותר, כך גם גובר הצורך לשים את הדגש על הגנת הקורבנות, בין אם קורבנות בפועל או קורבנות פוטנציאליים.
להמשך קריאה
הגנה עצמית משמשת במקרים מסוימים טיעון כנגד תקיפה. במקרה שאדם צריך למנוע תקיפה, אשר מבוצעת כנגדו שלא כדין, ושנשקפת ממנה סכנה מוחשית לחייו.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*