עבירות מין או תקיפה מינית

על-פי החוק, עבירות מין או תקיפה מינית נחשבות לכל מעשה שיש בו קונוטציה מינית ומתבצע נגד רצונו של הקרבן, בין אם במגע, הצגת מראות מיניים או בדיבורים מיניים שנכפו על הקורבן. עבירות מין נחלקות לדרגות, ונמדדות ע"פ חומרתן, כאשר עבירות אונס, מעשה סדום, בעילת קטין (מתחת לגיל ההסכמה) ועבירות מין בתוך המשפחה נחשבות כעבירות מין חמורות יותר, ואילו מעשים מגונים ואמירות בעלות קונוטציה מינית נחשבות עבירות מין פחות חמורות.

כאשר עבירות המין שצוינו לעיל מלוות באלימות, ניצול מרות ואיומים – הן מקבלות דרגת חומרה גבוהה יותר ונידונות בהתאם.

עבירות מין - תביעה פלילית ואזרחית

על ביצוע עבירת מין הנאשם נידון בעוון עבירה פלילית, שהעונש עליה הוא מאסר כדין. בנוסף, הקרבן רשאי לתבוע מהנאשם פיצוי על הנזק שנעשה לו במשפט אזרחי.
 
שירות המבחן והתסקיר – כך נופל דבר

בשלב הארכת המעצר, בטרם מוכרע גזר הדין של הנאשם בעבירות מין, קצין מבחן (אשר מונה ע"י בית המשפט) עורך חקירה מקיפה לאיסוף פרטים אודות הנאשם, בכל גזרה אפשרית: משפחה, מקורבים, חיפוש בביתו, אבחונים רפואיים, פסיכיאטריים, סוציאליים ופסיכולוגיים.

לאחר איסוף הפרטים, קצין המבחן יגיש לבית המשפט תסקיר בכתב ובו סיכום האבחונים, הערכת המצב והמלצה כיצד לפעול בהקשר לעבריין. ישנם מקרים בהם ימליץ קצין המבחן על דרכים שיקומיות או רפואיות לעבריין המין ולא על מאסר.

עורכי דין פליליים מטעם האתר המרכזי למשפט הפלילי בישראל מאפשרים לכם לקבל ייעוץ משפטי ע"י עורך דין פלילי במקרים של עבירות מין, תקיפה מינית, אונס וכל עבירה אחרת. אנו מבינים את הקושי שבפנייה ומבטיחים לשמור על דיסקרטיות מלאה.


עבירות מין או תקיפה מינית נחשבות לכל מעשה שיש בו קונוטציה מינית ומתבצע נגד רצונו של הקורבן, בין אם במגע, הצגת מראות מיניים או בדיבורים מיניים אשר נכפו על הקרבן.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*