עבירות סמים ועונשים

מה הם עבירות סמים ומה הם סמים בלתי חוקיים?

עבירות סמים הן הפרות של החוק במדינות מסוימות ובהתאם לחוקים שהוכתבו באותה מדינה לגבי מדיניות השימוש בסמים ולגבי סוגי הסמים השונים שקיימים.

בישראל למשל קיים חוק שנקרא "פקודת הסמים המסוכנים", אשר אוסר צריכת סמים, שימוש בסמים, סחר בסמים, ייבוא סמים או נתינת סמים לקטינים.

בישראל אין חלוקה של סמים לרמות שונות (יש מדינות שכן מחלקות אותם לרמות סיכון), וכל סוגי הסמים מוגדרים כסמים קשים כך שאין הפרדה בין הסוגים השונים.

סמים בלתי חוקיים שנוגעים לאותן עבירות סמים הם סמים שמסוכנים מבחינה בריאותית לשימוש.

חלק מהסמים הללו מאושרים לשימוש לצורך רפואי בלבד (כגון ריטלין או מורפין), וחלק מהם אסור בהחלט לשימוש, למשל LSD.

סמים – המגוון רחב

מעבר לסמים בלתי חוקיים קיימים עוד סוגי סמים, כגון סמים מפוקחים (טבק, אלכוהול), סמי תרופות (נמכרים על פי מרשם מרופא), סמים לא מפוקחים (קפאין, דבק מגע, גת) וסמים לא מוכרים, שלאחר שימוש של כחצי שנה עד שנה בהם הופכים למוכרים למשטרה ולמשרד הבריאות.

למרות שבארץ עבירות סמים אינן מסווגות על פי סוג הסם וחומרתו - בתי המשפט בכל זאת מתייחסים לסוג הסם כאשר מחליטים על גזר הדין. כמו כן, יש הטוענים כי סמים קלים אינם מסוכנים וניתנים לשימוש, וכי ההתערבות של המדינה אינה נכונה ויש לשנות מדיניות זו.

נעצרתם בחשד לסחר בסמים? כדאי לכם להעזר בעורך דין לענייני פליליים בכל עבירה הקשורה לסחר, שימוש והחזקת סמים. עורך דין פלילי יוכל להקטין את הנזק שכבר נגרם לכם.


כל פעולה הכוללת ייצור, הכנה, הפקה, אחזקה ושימוש בסמים מכל סוג שהוא ושלא כדין. גם סחר בסמים, תיווך, העברת סמים מאדם לאדם, והדחתם של קטינים לשימוש ומסחר בסמים.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*