עבירות רכוש - גניבה, פריצה

מהן עבירות רכוש?

עבירת רכוש זוהי גניבה הנעשית מתוך מחשבה תחילה, במטרה לפגוע או לשלול מאדם את רכושו המוחזק לפי חוק. עבירות רכוש פוגעות בזכויות היסוד של האדם, ולרוב אף מהוות סכנה לחייו – כאשר העבירה מתבצעת תוך שימוש באלימות, הפחדה ומעשה מרמה ותחבולה. קיימות עבירות רכוש מסוגים שונים: גניבה, פריצה, גרימת נזק לרכוש ואחזקת רכוש גנוב. 

עבירות רכוש - מה העונש?

גניבה - גניבה היא נטילת רכוש תוך שימוש במרמה ו/או איומים ו/או ניצול ללא הסכמת בעליו החוקיים, תוך כוונה לשלול ממנו את הבעלות על החפץ לטווח תמידי.

העונשים על גניבה הם:
  1. מאדם פרטי על ידי אדם פרטי - מאסר לשלוש שנים, בהנחה שהגנב לא הואשם בעבירות אחרות או שנסיבות המקרה אינן דורשות החמרה.
  2. גניבת רכוש של המדינה, שערכו מעל אלף ש"ח על ידי עובד ציבור - מאסר לעשר שנים.
  3. גניבת רכוש של המדינה שערכו מעל אלף ש"ח ממעסיק על ידי עובד – מאסר לשבע שנים.
  4. גניבת נכס של תאגיד על ידי בעל משרה בתאגיד - מאסר לשבע שנים. 
פריצה – זו כניסה של אדם למבנה באמצעות איום, רמאות, קנוניה או תחבולה, או תוך שימוש באלימות לשם פתיחה של אחד הפתחים במבנה. כמו כן, כניסה דרך פתח של מבנה שלא נחשב פתח הכניסה הטבעי של הבניין: חלון, ארובה.

פריצה מתבצעת לרוב לשם גניבת רכוש, שמירה על רכוש או הימלטות. עונש על פריצה נקבע על פי קריטריונים שונים, ביניהם: מטרת הפריצה, מימדיה, סוג הרכוש הגנוב וכו

נחקרתם בחשד לביצוע עבירות רכוש - פריצה? גניבה? אנו מציעים לכם להתייעץ עם עורך דין פלילי בכדי לקבל הכוונה וסיוע משפטי בנוגע למקרה האישי שלכם.


עבירות רכוש הנן כל סוג של גניבה, פריצה, שוד, נטילה, נשיאה ובעלות על כל סוג של קניין ורכוש של אדם אחר אש נעשות בכוונת תחילה.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
תגיות תוכן

עבירות רכוש , פריצה , גניבה ,