רישום פלילי - תעודת יושר

רישום פלילי – מהו?

רישום הפלילי הוא מאגר מידע, המנוהל על ידי משטרת ישראל, וכולל רישום על תיקי חקירה, הרשעות והחלטות שיפוטיות.

רישום פלילי – "תעודת יושר"

מעסיקים רבים מבקשים ממועמדים לעבודה "תעודת יושר", שהיא שם נרדף למסמכי רישום פלילי. אסור לגוף ציבורי או פרטי לדרוש מאדם להמציא תדפיס פלילי לכל צורך שהוא, כגון העסקה וקבלה ליישוב. גופים הזכאים לקבל את התדפיס הפלילי על פי חוק, מקבלים אותו ישירות ממשטרת ישראל, זאת על פי חוק מרשם פלילי. מפר החוק צפוי לעונש של שנתיים מאסר. 

מחיקת רישום פלילי

כדי למחוק רישום פלילי ניתן להסתייע בעורך דין המתמצא בנושא זה, ולהגיש בקשה למשטרת ישראל, ספציפית לגורם המתאים לעניין זה, למחיקת הרישום הפלילי.

אדם שהורשע יכול בנסיבות מסוימות למחוק את הרישום הפלילי שלו, זאת מתוך מטרה לאפשר שיקום ומתן הזדמנות למי שהוכתם עברם. ניתן לפנות לנשיא המדינה לבקשת חנינה או בבקשה לקצר או לבטל את תקופות ההתיישנות והמחיקה הקבועות בחוק.

אחד הדברים שקובעים את הרישום הפלילי הוא סיבת סגירת התיק. אם תיק פלילי נסגר בגלל חוסר עניין לציבור או מחוסר ראיות, הרישום הפלילי יישאר, ולכן ניתן לבקש לשנות את עילת סגירת התיק לסגירה מחוסר אשמה. 

רישום פלילי – חוק חדש

לאחרונה אושרה הצעת חוק הקובעת ביטול אוטומטי של רישום פלילי בתיקים שנסגרו בגלל מחסור בראיות או מחוסר עניין לציבור (וללא העמדה לדין), בתום שבע שנים מיום הרישום הפלילי, בתנאי שלא מדובר בעבירה שהיא פשע. 

יש לכם רישום פלילי במשטרה? אם ברצונכם לברר האם אתם יכולים למחוק רישום פלילי ולבטל אותו, אתם מוזמנים לפנות אל עורך דין פלילי מטעמנו, עורך הדין יבחן את הרישום הפלילי שלכם ויוחלט האם ניתן למחוק את הרישום הפלילי שלכם.

כל תלונה או אישום אשר מגיעים אל המשטרה, אפילו אם נסגרו מסיבות מסוימות, גוררות אחריהן תיק אישי בו מופיע רישום פלילי.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*