חוקרים פרטיים - איך להתמודד עם מעקבים

חוקרים פרטיים במסגרת חקירה פלילית – איך זה עובד?

מצאת את עצמך לפתע חשוד ונתון לחקירה פלילית עקב מעשה שקרה או לא? לא יודע כיצד להתמודד עם חקירה פלילית? וגם – כיצד ניתן להסתייע בשירותם של חוקרים פרטיים?

איך קורה מצב בו אזרחים עשויים למצוא את עצמם חשודים בחקירה פלילית?

לא תמיד יודע החשוד כי הוגשה נגדו תלונה. כמו-כן, לא תמיד התלונה היא אכן מתאימה למציאות. קורה כי חשוד נאשם במעשה שהוא לא ביצע. עם זאת, ברגע שיש חקירה פלילית החשוד צריך להתמודד עם ניסיונות להוכיח או להמציא ראיות כנגדו.

חקירה פלילית – איך מתמודדים?

לאנשים אשר מעורבים לראשונה בחקירה פלילית ומעוניינים לטהר את שמם הטוב ולהתנער מהחשד, מומלץ להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום, כדי לשקול אילו נתונים למסור לחוקרים, איך ומתי להגיע לחקירה, אילו ראיות כדאי להציג לחוקרים, ואילו ראיות חשוב להשיג. לא פחות חשוב לדעת מהם הזכויות של החשודים מול החוקרים, ומה מותר ואסור לחוקרים לעשות.

חקירה פלילית - עירובם של חוקרים פרטיים לצורך איסוף והצגת ראיות מסייעות

מטרת החקירה הפלילית היא להגיע אל האמת. איך מגיעים לאמת? יכולת החוקרים מטעם המשטרה להגיע אל האמת קשורה בקשר ישיר לראיות אותן אוספים השוטרים והחוקרים. קורה שכיווני חקירה אליהם פנו חוקרי המשטרה מציגים תמונה מאוד חלקית ולא מדויקת של האירועים.

איך חוקרים פרטיים נכנסים כאן? שילובם של חוקרים פרטיים במצבים כאלה עשוי לאפשר איתור כיוונים חדשים ומציאת ראיות נוספות שיכולים, בחלק מהמקרים, להוכיח את חפותו של החשוד או להיפך.

חקירה פלילית – החוקר שינה את דעתו

במצבים מסוימים עלולה להתעורר השערה אצל חוקרי המשטרה בנוגע למעורבותו הפלילית של החשוד, ברמה כזאת שהם יתעלמו מקיומן של ראיות המצביעות על אי מעורבותו בפשע.

לתיעוד, לאיסוף ראיות כולל לבדיקת רקע מקיפה יש השפעה מכרעת, משום שכל אלה עשויים לשבור את מעגל הקסמים של חוקרים, שאינם מתנהגים כאילו הם מנסים להגיע לאמת, אלא יותר נוקטים בדרך הקלה לסגירת התיק כמה שיותר מהר, ודרך הראיות שהם אספו.

חוקרים פרטיים – באיזה שלב כדאי לפנות למשרד חקירות?

התקבלה ידיעה בנוגע לחשד? מרגע זה כבר כדאי לפנות לחברת חקירות מקצועית לשילובם של חוקרים פרטיים בחקירה הפלילית. בכל מקרה, כדאי להתחיל לאסוף על מנת להציג תמונה אמיתית של המקרה.


יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*