ביצוע עבירות פליליות - עונשים וזכויות

לאחרונה אנו עדים למקרים של נאשמים בביצוע עבירות פליליות הבוחרים לשים קץ לחייהם על פני תהליך פלילי, והתמודדות עם הכתם שמותירות עבירות פליליות על חייהם של הנאשמים.

חלק מהנאשמים אינו יכול היה לשאת את הבושה ואת המחשבה על התהליך שיצטרך לעבור, כנאשם בביצוע עבירות פליליות.


עבירות פליליותבמקרה של חשד לביצוע עבירות פליליות אצל אדם מפורסם, המצב עוד גרוע יותר, כי בכלי התקשורת הוא כבר אשם, והציבור שופט אותו הרבה לפני שבית המשפט הספיק לעשות זאת.

לעתים אנחנו מוצאים את עצמנו בעל כורחנו מקורבים לאנשים שנאשמים בביצוע עבירות פליליות. למרות שקשה לנו להאמין שבני משפחתנו או חברים שלנו, יבצעו עבירות פליליות, הכתובת היא על הקיר- זה בהחלט יכול לקרות.

תפקידנו בסיטואציה הזו היא לא לשפוט, אלא לנסות ולסייע לאדם הנאשם בביצוע עבירות פליליות, להתמודד עם המצב החדש שכולם נקלעו אליו. גם הנאשם בביצוע עבירות פליליות, וגם הסביבה הקרובה, שמרגישה פעמים רבות "שהשמים נפלו", מסרבת להאמין שהעבירות אכן נעשו, וממהרת לשפוט גם את הנאשם ואפילו את הקורבן.

עבירות פליליות - אז מה אפשר לעשות?
  • למצוא עורך דין פלילי מקצועי- ישנם אלפי עורכי דין בשוק, אבל ההתמחויות שלהם שונות ורבות. חשוב מאוד לבחור עורך דין פלילי מקצועי ובעל ניסיון בתחום ההגנה על מבצעי עבירות פליליות.
     
  • לדעת את הזכויות של הנאשם – נאשמים בביצוע עבירות פליליות, פעמים רבות לא מודעים לזכויות המגיעות להם. בדרך כלל, עורך הדין הפלילי ששכרו להגנתם, עושה זאת, אבל רצוי לבדוק את כל הזכויות שוב.
     
  • לספק סיוע נפשי – רוב הנאשמים בביצוע עבירות פליליות המגיעים לספסל הנאשמים, הם במצב נפשי רעוע למדי. רבים מהם מתחרטים על מעשיהם ומבינים שחייהם השתנו ללא הכר. רבים לא מודעים למעשיהם בגלל מצב נפשי מסוים שהיו בו בעת ביצוע העבירות, אבל בכל מקרה הם מפוחדים, בעיקר מהעתיד. כך שגם הם, אבל גם מבצעי עבירות פליליות שעשו את המעשים בדם קר, זקוקים לסיוע נפשי מקצועי, בעיקר כדי להתמודד עם ההשלכות.
     
  • לספק ולהעניק תמיכה - מבצעי עבירות פליליות, פעמים רבות ננטשים על ידי בני משפחותיהם וחבריהם, שבעצם שופטים אותם פעם נוספת, הרבה לפני שבית המשפט עושה זאת. אבל חשוב שבני משפחה וחברים יצליחו להתעלות על עצמם, ולהוות סוג של משענת לנאשמים, ולא ישפטו אותם פעמיים.
אין ספק, שרף האלימות במדינה עולה וביצוע עבירות פליליות הוא מכה חולה רצינית ביותר, אבל בדרך לתהליך ההבראה, לא יעזור אם נרמוס את זכויות האדם של הנאשמים.

במידה וקרוב משפחה שלכם נעצר בחשד לביצוע עבירה פלילית, פנו מייד אל עורך דין פלילי בכדי לקבל ייעוץ משפטי וליווי משפטי מקצועי.

החשוד בכל סוג של עבירה פלילית ראשונה צריך לגבש את גרסתו בליווי עורך דין פלילי. הסיבה לכך היא, שאם חומרת העבירה אינה מצריכה רישום פלילי, ניתן יהיה להימנע מכך.
להמשך קריאה
אם נחשדתם בביצוע של עבירות פליליות או מעשים פלילים, בין אם אכן ביצעתם אותן או לא, אתם חייבים לפנות אל עורך דין פלילי בכדי לקבל יעוץ משפטי והכוונה.
להמשך קריאה
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*