עבירות רכוש - שאלות ותשובות

מהן עבירות רכוש?

עבירות רכוש הנן כל סוג של גניבה, פריצה, שוד, נטילה, נשיאה ובעלות על כל סוג של קניין ורכוש של אדם אחר אש נעשות בכוונת תחילה. בנוסף, עבירות רכוש יכולות להיות גרימת נזק לרכוש שנמצא בשימוש כוחות הביטחון. חשוב לציין, כי עבירות רכוש הן פגיעה בזכויות יסוד של האדם, ולכן הן גם זוכות ליחס מחמיר מבתי המשפט.
 
מה דין עבירות רכוש בבית המשפט?

דינם של מורשעי עבירות רכוש תלוי בסוג העבירה. דינו של גנב הוא בדרך כלל שלוש שנים, אלא אם כן ישנן נסיבות מחמירות או מקלות יוצאות דופן. עם זאת, על גניבת רכב מוטל מאסר על פי חוק של שבע שנים. בכל מקרה, מומלץ לפנות אל עורך דין בשלב מוקדם ככל האפשר על מנת להגיש את כתב האישום בצורה הנכונה.
 
מהם סוגי המעצר של עבירות רכוש פליליות?

ישנם מספר סוגי מעצרים, אשר ניתן להטיל על חשוד בעבירה פלילית: מעצר בית, מעצר של יממה לפני הגשת כתב האישום או מעצר עד תום ההליכים.
 
האם עבירות רכוש שנעשות על ידי אנשי ציבור דינן חמור יותר?

כן. עובד ציבור אשר שם ידו על רכוש של המדינה ללא אישור, לכל צורך שהוא, דינו מאסר של עשר שנים. חשוב לציין, כי גם לערך הרכוש יש משמעות, ומדובר על רכוש שערכו עולה על אלף שקלים.
 
מה אופיין של עבירות רכוש אשר נעשות על ידי עובדים?

עובד אשר נוטל או משתמש לצרכים אישיים ברכוש של מעבידו נדון לשבע שנות מאסר. גם כאן חשוב לבדוק את ערך הרכוש, והאם הוא עולה על סכום של אלף שקלים. גם מנהל או חבר דירקטוריון, אשר עושה לביתו או גונב נכס, שמוכרז כשייך לפירמה בה הוא עובד, נדון למספר דומה של שנות מאסר.
 
האם הסתרת רכוש נחשבת גם היא לסוג של עבירות רכוש?

גם עבירות אשר קשורות לגניבה הן עבירות רכוש לכל דבר, ודינן משתנה בהתאם לחומרת הפשע. עבירות כאלה יכולות להיות הסתרת צוואה, הסתרת מסמכים ונטילת חשמל, מים או גז מאדם.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
תגיות תוכן

עבירות רכוש , פריצה , גניבה , שוד ,