עבירה פלילית ראשונה - איך לצאת מזה?

על מנת להבין את החשיבות של הימנעות מאישום כמו עבירה פלילית ראשונה, כדאי לבדוק מה היא בכלל עבירה פלילית.

מדובר למעשה בעבירה על החוקים שנקבעו על ידי המדינה, להבדיל מעבירה אזרחית לפיצוי נזק למשל. אישום בעבירה פלילית יכול להביא לבעייתיות במציאת עבודה, שלילת זכויות סוציאליות, פגיעה בביטחון ובדימוי העצמי, ואצל קטינים אפילו מניעת שירות עתידי בצה"ל. עם זאת, בית המשפט בישראל מקל עם מבצעי עבירה פלילית ראשונה.

חשוב לזכור, כי במהלך המשפט יש להתייעץ עם עורך דין פלילי, על מנת להציג את הדברים בצורה הנכונה, ולהימנע מכתב אישום. מבחינת מערכת החוקים עצמה -ישנם קריטריונים ברורים, המונעים מצב של הרשעה עבור עבירה פלילית ראשונה מאדם.

מה עושים כשמגיע האישום הפלילי?

החשוד בכל סוג של עבירה פלילית ראשונה צריך לגבש את גרסתו בליווי עורך דין פלילי. הסיבה לכך היא, שאם חומרת העבירה אינה מצריכה רישום פלילי, ניתן יהיה להימנע מכך. לעומת זאת, חשוד אשר יבקש לעמוד לבדו מול בית המשפט, לא יהיה מסוגל לענות על הדרישות, אשר ימנעו ממנו את האישום.

עורך דין פלילי מקצועי יידע לקשר בין החשוד לתפקיד אותו הוא ממלא, למשל, וכך להקל על כתב האישום. בנוסף, אם מדובר על מקרה חד פעמי יש לציין זאת. חשוד אשר מבקש להימנע מאישום עבירה פלילית ראשונה, צריך להציג תעודת יושר אשר יכולה להקל על עונשו בבית המשפט. במקרים רבים, המסקנה תהיה כי ביצוע עבירה פלילית ראשונה אינו משליך על אופיו העברייני של החשוד. בית המשפט מודע לכך, שכל עבירה פלילית ראשונה תשפיע ישירות על מקצועו ועתידו של הנאשם, ולכן יעדיף למנוע זאת.

איך מונעים עבירה פלילית ראשונה?

אחד הטיפים החשובים עבור אדם שעומד מול עבירה פלילית ראשונה הוא להשתמש בעברו או בקריירה שפיתח, על מנת להימנע מהרשעה. התנהלות נכונה מול בית המשפט צריכה להביא למסקנה, שהסיכויים שאותו חשוד יבצע שוב את העבירה מינימאליים. חשוב לזכור, כי בית המשפט הוא לא הגוף היחיד, אשר מחליט על עבירה פלילית ראשונה, ומעורבים גם גופי חוות דעת כמו שירות המבחן. תפקידו של החשוד הוא להבהיר לכל המעורבים, שאותה עבירה פלילית ראשונה, שבה הוא מואשם, לא מצריכה פגיעה מהותית בחייו האישיים, ולכן יש להימנע ממנה. משפט שמסתיים ללא הרשעה פלילית ישפיע על החשוד הרבה פחות, מאשר רישום כמו עבירה פלילית ראשונה, ולעיתים אפילו יאפשר לו להמשיך להוציא תעודת יושר.

במידה וביצעתם עבירה פלילית ראשונה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי בכדי לבחון את ההליכים שבהם כדי לנקוט בכדי לצאת עם מינימום נזק אם בכלל. אתם מוזמנים ליצור קשר בכל עת עם עו"ד פלילי, לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*