תסקיר מעצר - תסקיר לי....

תסקיר מעצר הוא דו"ח אותו מספק שירות מבחן לבית המשפט, על מנת לקבל חוות דעת נוספת על הנאשם. הוא מופעל בשיקול דעתו של בית המשפט, כאשר , לרוב תעמוד למבחן השאלה, האם שיקומו של הנאשם עדיף על מאסרו. בכל מקרה, תסקיר מעצר אינו מחייב אף אחד מהצדדים, אך הוא מהווה אינדיקציה חשובה מאוד עבור בית המשפט לגבי אופיו של הנאשם. תסקיר מעצר חיובי יכול להביא לשחרור מוקדם, בעוד תסקיר מעצר שלילי, בו החשוד מופיע כבעל נטיות עברייניות ומועד לפורענות, יגרור מעצר עד תום ההליכים.

תסקיר מעצר - איך מתכוננים?

על מנת להתמודד כראוי עם תסקיר מעצר, יש להיעזר בסיוע של עורך דין פלילי. ישנן דרכים להיערך לבואו של קצין המבחן, על מנת להבין לכתיבת תסקיר מעצר חיובי, שיכול לעזור לנאשם בעתיד. הרבה מאוד בתי משפט נוטים לייחס לאותו תסקיר מעצר חשיבות גדולה מאוד, משום שמדובר למעשה על הדרך הטובה ביותר להתרשם מאורח חייו של החשוד בסביבתו הטבעית.

בנוסף, יש לזכור כי הסעיף, המאפשר לבית המשפט להורות על תסקיר מעצר, נכנס לתוקף רק בשנים האחרונות. כל עורך דין פלילי, אשר מייצג חשוד, פועל למען השגת תסקיר מעצר עבור הלקוח שלו. הנתונים מראים, כי ברוב הפעמים, חשוד אשר התכונן כיאות אל תסקיר מעצר, הצליח להקל משמעותית על העונש שקיבל מבית המשפט. בנוסף, מעמדו של התסקיר שונה מדרכי מבחן אחרות.

במה שונה תסקיר מעצר ממבחנים אחרים?

בהרבה מאוד מובנים תכליתו של תסקיר מעצר הוא לבדוק את הסיכוי לשיקום. בית המשפט תמיד יעדיף להורות על מרכזי אבחון או על דרכי טיפול אלטרנטיביות, שאינן מערבות עונשים כמו כלא. השמירה על האינטרס של החשוד צריכה לעמוד מול שמירה על האינטרס הציבורי, ותסקיר מעצר הוא כלי, שיכול לעזור לחשוד להוכיח שהדבר אכן נעשה.

מצד שני, נאשם בעל היסטוריה פלילית, כמעט ולא יכול להציג תסקיר מעצר חיובי. הבעייתיות בנושא קשורה לשני הגורמים: מצד אחד הנאשם, שמעוניין בחוות דעת חיובית, ומצד שני מערכת המבחן, שמעוניינת להציג תסקיר שלם ומדויק. בכל מקרה, התייעצות עם עורך דין יכולה להביא לכך, שהחשוד ידגיש בפני קצין המבחן את האלמנטים החשובים, ואת אלו שיכולים להקל עליו.

על מנת להבין מה הם בכלל אותם אלמנטים, יש להתייעץ עם עורך דין פלילי כבר בשלב המעצר. ככל שהנאשם פועל בצורה מהירה ושקופה יותר, כך קל לבית המשפט לבוא לקראתו בהמשך.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*