נאשם או חשוד - עבירות אלימות במשפחה

חשד או אישום בגין אלימות כלפי המשפחה – אלימות כלפי האישה או הילדים – יכול לגרור השלכות חמורות מאוד. כל נאשם שעומד מול חשד בכל סוג של אלימות במשפחה, צריך להתמודד מול מערכת ענישה חמורה מאוד, שרק הולכת ומחמירה עם השנים. על מנת להימנע מעונש כבד, כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בנושא עבירות אלימות במשפחה, ולנסות למצוא ייצוג הולם או לפחות עסקת טיעון.

יחס בתי המשפט על אלימות במשפחה

האמת בנוגע אל אלימות כלפי המשפחה היא שבתי המשפט אמנם אינם מקלים בעונשים, אך הם כן משתמשים במערכת שיקולים מסוימת ובקריטריונים מובחנים מראש. דין אישום ראשון של אלימות כלפי המשפחה לא דומה לדינו של אישום שני או שלישי, ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון. ייצוג פלילי נכון של חשוד באיומים כלפי המשפחה או אלימות כלפי המשפחה יבליט את התכונות החיוביות והמקלות על מנת להביא לכתב אישום מצומצם.

נאשם בביצוע עבירות אלימות - מה על הנאשם לעשות?

הדבר הראשון שחשוד העומד מול אישום של אלימות כלפי המשפחה צריך לעשות הוא לתת את הדין. החשוד צריך להסגיר את עצמו מראש, ולפנות אל המשטרה ובתי המשפט כשהוא מגובה בעורך דין כבר מהשלבים הראשונים. בצורה כזו מקרין הנאשם שאין לו מה להסתיר, או שלהבדיל – הוא מוכן לעמוד למשפט.

הרבה מאוד חשודים שנתקלים באישום כמו אלימות כלפי המשפחה נבהלים ומעדיפים להתחבא עד יעבור זעם. זוהי טעות גדולה מאוד, אשר רק תגרום להחמרת מצבו של החשוד. התייעצות עם עורך דין פלילי וגיבוש טיעונים נכונים יכולים להקל משמעותית מול השופט ולעיתים גם להביא לזיכוי מוחלט.

בהרבה מאוד פעמים ישנו קשר בין אלימות כלפי המשפחה למצב כלכלי או אבטלה. אם מדובר על מקרה כזה, החשוד יכול לקבל תנאים מקלים, ייעוץ עם פסיכולוג ושירותי רווחה, אשר יעזרו לו להתגבר על הקושי הנפשי. כל חשד של אלימות כלפי המשפחה חייב לקחת בחשבון את כל הגורמים, ולהבדיל למשל בין אלימות כלפי קטין לבין אלימות כלפי אישה.

למרות שברוב המקרים מדובר על גזרי דין דומים, באלימות כלפי קטין ישנן הרבה מאוד החמרות שלא קיימות בסוגים אחרים של אישומים. נאשם שעומד מול משפט בגין אלימות כלפי המשפחה צריך להכיר את הסעיפים הללו. גם כאן יכול עורך דין לבוא לעזרה בצורה משמעותית. בנוסף, הרבה מאוד מקרים של אלימות כלפי המשפחה נסגרים בתואנת תלונות סרק, וישנם גם מקרים בהם לאחר השתתפות בתכנית טיפול יבטל בית המשפט צו הרחקה.

אם נעצרתם בחשד לביצוע עבירות אלימות כלפי האישה או הילדים, או שמא הינכם נאשמים בביצוע מעשי אלימות נגד האישה או הילדים, חובה לפנות אל עורך דין פלילי בכדי לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה כיצד לפעול בדרך שתקטין את הנזק שכבר נגרם!
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*