ייצוג משפטי - ייצוג חשודים בפלילים

כמות העבירות הפליליות המתבצעות כמעט בכל רגע נתון היא עצומה, ולרשויות יש מעט מאוד סובלנות כלפיהן. 90% מהנאשמים בביצוע עבירות פליליות מורשעים ונכלאים בבתי הסוהר, ובתי המשפט נוטים להחמיר ולא להקל. מהסיבה הזו, אם נחשדת בביצוע עבירה פלילית, אסור שתקל בכך ראש, וחשוב שתבין את חשיבותו של ייצוג חשוד בפלילים ועל כך במאמר הבא.

עבירות פליליות מהן?

עבירות פליליות אלו הפרות של החוק הפלילי, והן נקבעות בכל חברה ובכל מדינה בנפרד. מערכת המשפט היא שקובעת האם התנהגות מסויימת היא פלילית או לא. ישנם סוגים רבים של עבירות פליליות בדרגות חומרה ובנסיבות משתנות, אך המכנה המשותף של כולן הוא הצורך של ייצוג חשוד בפלילים בפני בית המשפט. אדם החשוד בפלילים כבר איננו בחזקת חף מפשע, ועל כן עליו להוכיח את חפותו בעזרת עורך דין, שיבצע ייצוג חשוד בפלילים מול בית המשפט.

מדוע להיעזר בעורך דין לצורך ייצוג חשוד בפלילים?

אדם הנחשד בפלילים חסר את הידע, המיומנות וההיכרות עם החוק, ולא יכול להגן על עצמו. המחשבה כי אדם יכול פשוט להגיע לבית המשפט ולהגן על עצמו מתוך מחשבה ש"קטן עלי ויהיה בסדר", היא מחשבה מופרכת מיסודה. עורך דין פלילי הבקיא בחוק ויש לו המקצועיות והיצירתיות הדרושים, יבצע ייצוג חשוד בפלילים על הצד הטוב ביותר, ויביא להקלה בעונשו במקרה הרע או לזיכויו המלא במקרה הטוב.

בנוסף, רבים מהחשודים בפלילים נתקלים עם רשויות החוק לראשונה בחייהם ונוטים להגיב בלחץ, בתוקפנות או בכל דרך שעלולה להפלילם, גם אם הם חפים מפשע. עורך דין שיבצע ייצוג חשוד בפלילים ייתן לחשוד את כל ההדרכה הנדרשת במהלך חקירה משטרתית

ייצוג חשוד בפלילים כיצד?

ביצוע של עבירות פליליות כרוך בעונשים מסוגים שונים ובתקופות מאסר משתנות, הן לשם ענישה והן לשם הרתעה. אף אחד לא רוצה להיות האחד, שבאמצעותו מרתיעים את החברה כולה, ולכן ייצוג חשוד בפלילים על ידי עורך דין פלילי הוא הכרחי. כאמור, מעטים הם המקרים בהם ייצוג חשוד בפלילים מסתיים בזיכויו, אך אין להסיק מכך, כאילו כל הנאשמים הם אכן אשמים.

עורך דין פלילי, שיבצע ייצוג חשוד בפלילים, יכול להביא לביטולו של כתב האישום, לעכב את ההליכים המשפטיים, לבטל את הרשעתו של החשוד או להפחית בעונשו. ההצלחה הינה יחסית במקרה זה, אך ניתן לקבוע בצורה נחרצת, כי ייצוג חשוד בפלילים על ידי עורך דין פלילי מקצועי, ישפיע על תוצאות המשפט ועל גזר הדין בצורה מהותית.

יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*