אי הרשעה - סיום הליך פלילי ללא הרשעה

אתה "דף חלק" – ללא הרשעה פלילית בעבר – ואתה ניצב בפני אישום פלילי. מופרך? לא כל כך.

נניח שילד קפץ לפני רכבך עם אופניו בחושך, ללא מחזירי אור, לבוש כהה ואתה נסעת בזהירות, ובכל זאת פגעת בו - ייתכן, שהמשטרה תפתח מולך בהליך פלילי. עכשיו זה לא נשמע כל כך מופרך ...

סיום הליך פלילי ללא הרשעה פלילית, הימנעות מהרשעה, אי הרשעה - אלו כולם יעדים, שניתן להגיע אליהם כדי להמשיך לשמור על "דף חלק" - ללא הרשעה פלילית. אם אתה אזרח מן השורה, ללא הרשעה פלילית בעבר, "נתוני הפתיחה" שלך טובים, כדי להגיע למצב של סיום הליך פלילי ללא הרשעה פלילית.

אי הרשעהאי הרשעה בפלילים – חוסכת שנים של סבל

החשיבות של אי הרשעה בדין גבוהה ביותר לאור המשמעות של הרשעה בפלילים. להרשעה או רישום פלילי – מעבר לפגיעה באזרח ובדימויו העצמי – יש משמעות אזרחית בקבלה לעבודה, בזכות לשאת נשק, בקידום ועוד. מכאן ברור עד כמה חשובה הימנעות מהרשעה. בהקשר זה ראוי להזכיר כי הרשעה של בגיר משמעותה רישום פלילי למשך 17 שנים, לעומת 5 שנים במקרה של הליך לא הרשעה פלילית.

אי הרשעה בפלילים – רק ע"י עורך דין פלילי!

כול האמור לעיל, לא יצלח ללא ליווי צמוד של עורך דין פלילי מקצועי. גם אם הוגש כתב אישום פלילי ויש אינטרס ציבורי לכך, סנגור מנוסה ומקצועי יכול להגיע למצב של אי הרשעה במרשם הפלילי, ולהגיע למצב חלופי של שירות למען הציבור או שירות מבחן.

סיום הליך פלילי במצב של אי הרשעה, דורש לרוב המלצה של שירות המבחן. עורך דין פלילי מקצועי ידע להכין את מרשו לקראת הפגישות עם השירות. מובן, שזה מחייב אותו לסכם עם התביעה – הסדר טיעון (בהמלצת שירות המבחן), כדי להגיע למצב של סיום הליך פלילי ללא הרשעה פלילית.

אם כלו כול הקיצין תמיד עומדת בפני עורך הדין האפשרות לשכנע את בית המשפט להגיע לפסיקה של אי הרשעה, זאת בהתבסס על סעיף 192א לחוק סדר הדין הפלילי התשמ"ב-1982 – תחת כותרת "ביטול הרשעה":  אין רשימה סגורה של שיקולים העומדים בפני בית המשפט כדי לפסוק על אי הרשעה בפלילים, אבל העיקרון המרכזי הינו האפשרות לשיקום הנאשם כול עוד לא נפגע האינטרס הציבורי.

במסגרת עקרון זה בית המשפט ישקול את חומרת העבירה, הפגיעה באחרים, מעמדו ומצבו הסוציו-אקונומי והחברתי של הנאשם ועוד.

לסיכום, ניתן להגיע למצב של הימנעות מהרשעה לגבי אזרח "נורמטיבי", כדי להמשיך ולשמור על "רזומה" ללא הרשעה פלילית. סיום הליך פלילי ללא הרשעה פלילית לא יכול להיעשות רק בלי ליווי של עורך דין פלילי מנוסה ומקצועי.

במידה ומתנהל נגדכם או נגד קרוב משפחה שלכם הליך פלילי - חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*