מעצר בית מלא - חלופת מעצר

ישיבה במעצר יכולה להיות טראומה לכל החיים, במיוחד כאשר מדובר באנשים אשר נעצרו בגין ביצוע עבירה פלילית ראשונה או במידה ומדובר בבני נוער צעירים.

איזוק אלקטרוני - מעצר ביתבחוק קיימת אופציה נוספת הנקראת: "חלופת מעצר". סעיף 13 (ב) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה –מעצרים ) התשנ"ו 1996 קובע - אם ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של שחרור בערובה (שחרור בערבות), שפגיעתה בחירותו של החשוד תהיה פחותה, יש לבחור בדרך זו.

חשוב לזכור – קביעה זו אינה המלצה של המחוקק אלא תנאי המחייב את השופט לשיקול דעת מעמיק בטרם יחליט על מעצרו של החשוד/נאשם .

חלופת מעצר היא בעצם הצעת פתרון נוסף במקום שהות במעצר עד שהחקירה תסתיים או עד שההליך הפלילי כנגד אותו נאשם יסתיים, ויוכרע האם הוא אשם או חף מפשע.

כאשר אדם נעצר ע"י המשטרה והוא נעזר בעורך דין פלילי, עורך הדין לרוב יבקש חלופת מעצר בכדי למנוע מצוקה נפשית של הלקוח העצור. חלופות מעצר לפי החוק יכולות להיות: מעצר בית חלקי, מעצר בית מלא, איסור להגיע למקומות מסוימים, צו עיכוב יציאה מן הארץ, שחרור בערבות, איסור להשתמש במחשב וכו'.

חלופת המעצר תלויה בנסיבות המקרה שבו החשוד\נאשם נעצר.

מעצר בית מלא – תחת איזוק אלקטרוני

בשל מצוקת המקום בבתי הכלא ובבתי המעצר, החלו להתרבות המקרים בהם נאשמים משוחררים למעצר בית מלא בליווי איזוק אלקטרוני. איזוק אלקטרוני זהו בעצם מכשיר המוצמד אל רגלו של נאשם הנמצא בעת מעצר בית מלא, ומדווח על מיקומו המדויק של הנאשם. כיצד עובד האיזוק האלקטרוני? האיזוק האלקטרוני משדר אות, הנקלט במחשב וקובע היכן נמצא הנאשם בכל רגע .

אם הנאשם חרג מההגבלות שהוגבל בעת שחרור למעצר בית מלא, הוא בעצם הפר את תנאי המעצר. האיזוק האלקטרוני הוא פתרון טוב ויעיל לפקוח הולם על העצור. מדוע? מכיוון שהעצור נמצא בבית תחת פיקוח מלא של רשויות אכיפת החוק וכנגד אינו נמצא מאחורי סורג ובריח.

במידה וקרוב משפחה שלכם נעצר בגין ביצוע עבירה פלילית והוא נמצא כעת תחת מעצר, חשוב להעזר בעורך דין פלילי בכדי שזה יבחן את הנסיבות ויפעל בהתאם.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*