למה צריך עורך דין פלילי? אי אפשר לבד?X

אחת השאלות השכיחות העולות בקרב כל מי שמזדמן לבית המשפט היא האם הם אכן יש צורך בעורך דין או שאפשר להסתדר בלעדיו? הרי כדי לאתר עורך דין פלילי טוב, דרושים לא מעט חיפושים ומאמצים, וזה עוד מבלי ששילמנו לו שכר טרחה. אז האם ניתן לייצג את עצמנו באופן עצמאי ללא עזרתו של עורך דין?

עפ"י חוק בוודאי שאפשר, ולמעשה אין שום דבר שמחייב אותנו להיעזר בשירותיו של עורך דין אם אנחנו לא רואים בכך צורך או רצון. יחד עם זאת, יש לציין כי הסיכוי לנצח בבית המשפט, בכל תחום ובכל תיק, קטן לעומת הסיכוי לנצח באמצעות ייצוגו של עורך דין. מדוע זה קורה?

אנחנו לא בקיאים ברזי החוק

עורכי דין עברו מסלול אקדמאי מפרך והסמכות בטרם קיבלו רישיון לעסוק במקצוע. מן הסתם שאת החומר שהם למדו לא נצליח לדחוס תוך כמה ימים של לימודים גם אם מאוד נתאמץ, משמע שאין לנו אפשרות להשתוות לעורכי דין מבחינת הידע והבקיאות שלהם בתחום.

הנושא הזה יכול בוודאי לשמש לעוכרנו, שכן אם עורך דין ממוצע יכול לשלוף מהמותן חוקים וזכויות שיכולים להיות בעלי ערך בבית המשפט, הרי שאנחנו לא תמיד נדע לשלוף אותם מהמותן ואפילו לא אחרי ישיבה מרובה על הספרים, מה שעשוי להוביל להפסד.

הזול הוא היקר

אז נכון שבאופן מיידי משמעותית יותר זול לייצג את עצמנו באופן עצמאי מאשר לשלם שכר טרחה לעורך דין, ועם זאת, אם נשווה את כמות השעות שנצטרך להשקיע כדי ללמוד את החומר כראוי, הרי שנגלה כי הפערים הם לא תמיד משמעותיים בעוד שהפערים בין איכות הייצוג שנקבל הם עדיין גדולים מאוד.

מאחר וגם הזמן שלנו שווה כסף, ותחום עריכת הדין וזרועות החוק הוא אינו תחום שאנחנו בקיאים בו, סביר להניח שתהליך הלמידה וכל פרוצדורת המשפט תיארך במשך זמן רב. עורך דין טוב וממולח תמיד יפעל להביא לתוצאות בזמן הקצר ביותר שאפשר, והרי שמדובר כאן בחסכון משמעותי בזמן וגם בכסף.

לא מערבבים רגשות ועסקים

בואו נודה באמת - רוב התיקים המגיעים לכדי בית המשפט הם לא תיקים שמעוררים בקרב שני הצדדים תחושת נעימות, וטבעי שמעורבים בכל תיק ותיק כזה מטענים רגשיים כבדים. כדי להעלות טיעונים מנצחים, יש צורך לנתק את הרציונל מהרגש, מה שאנחנו לא תמיד יודעים לעשות מאחר וזה טבענו וזה אנושי.

עורך דין הוא צד שלישי שלא מעורב ישירות במקרה. על אף שהאינטרס הברור שלו הוא לפעול לטובתנו, הוא אינו מושקע רגשית בתיק כמונו ולכן גם אם הוא מרגיש כלפינו אמפטיה, הוא יודע להפריד את הרגשות מהתיק, שהרי לשם כך אנחנו משלמים לו כסף.

פעמים רבות כשהצד שמייצג את עצמו שוטח את טענותיו בצורה אמוציונלית מדי, לא רק שהטיעונים שלו לא מסייעים לו, אלא יש בצורת ההתנהלות שלו אפילו יכולת להזיק לו. בבית המשפט לא רואים בעין יפה החצנה מיותרת של רגשות, במיוחד כשזו באה על התנהלות קורקטית בבית המשפט, ולכן עדיף לבחור צד שלישי שאינו מעורב רגשית במקרה.
יצירת קשר
052-5070050

להתייעצות עם עורך דין פלילי, מלאו את הפרטים או התקשרו בעל עת!

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*